O společnosti

Glass Atelier Beránek se jako tradiční sklářská rodina věnuje ruční výrobě foukaného skla a ve svém sklářském ateliéru uprostřed Vysočiny vyrábí skleněné vázy, popelníky, kytky, misky, těžítka, talíře nebo skleněné dárky.

Společnost ctí tradiční ruční výrobu foukaného skla, která je předávána již od zakladatele rodinného sklářského umění Bohuslava Beránka (1901 – 1986), jeho syna Jaroslava (1927 – 2006) a vnuka Jiřího (1954), současného majitele ateliéru.

Desítky let zkušeností a praxe ve výrobě hutně tvarovaného skla zhodnotil až vnuk Jiří po roce 1989. V lednu 1994 si otevírá svůj vlastní ateliér, kde se svým otcem Jaroslavem začal vyrábět sortiment z hutního skla podle svých představ a návrhů. Ateliér vyrábí výhradně ručně zpracované sklo ve velmi malých sériích a svým výrobkům dává v podstatě punc originality u každého kusu. O tom, že výrobní program Beránků je úspěšný, svědčí hlavně export do mnoha zemí světa, např. Japonska, Kanady, USA, Singapuru i do mnoha států Evropy.

Zajímavý umělecký design v kombinaci s vysoce hodnocenou ruční prací českého skla jsou důvodem, proč jsou skleněné vázy i ostatní výrobky vhodným reprezentativním dárkem i na mezinárodní úrovni. Sklo z naší produkce bylo využito jako dary např. Pro papeže Jana Pavla II. Nebo sloužilo jako ocenění při vyhodnocení Inovace roku v Senátu ČR, na řadě golfových českých i rakouských turnajů, automobilových závodech veteránů nebo závodech dračích lodí na Velkém Dářku.